Solrød Strand Badmintonklub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 06-11-2016 - 06-12-2016

SEN

03-12-2016 Line Fleischer Nr. 3 i SEN M DS Højbjerg 
26-11-2016 Ditlev Jæger Holm Vinder af SEN E HS BADSJ 
 Elisa Melgaard Nr. 3 i SEN E DD BADSJ sammen med Maja Rindshøj 
 Julie Rechnagel Nr. 3 i SEN E DS BADSJ 
 Line Fleischer Nr. 2 i SEN E DS BADSJ 
 Maja Rindshøj Nr. 3 i SEN E DD BADSJ sammen med Elisa Melgaard 
24-11-2016 Jeppe Bay Madsen Vinder af SEN E HD Badminton Europe 
12-11-2016 Ditlev Jæger Holm Nr. 3 i SEN M HS Grindsted BK 
05-11-2016 Amalie Cecilie Kudsk Vinder af SEN A DD Solrød Strand sammen med Frederikke Lund 
 Amalie Cecilie Kudsk Nr. 2 i SEN A DS Solrød Strand 
 Frederikke Lund Vinder af SEN A DD Solrød Strand sammen med Amalie Cecilie Kudsk 
 Frederikke Lund Nr. 3 i SEN A DS Solrød Strand 
 Julie Rechnagel Vinder af SEN M DS Lillerød 
 Markus Bech Vinder af SEN A HD Solrød Strand sammen med Kristian Høholdt Kræmer, Badminton Roskilde 
 Michael Seiersen Nr. 3 i SEN B HD Solrød Strand sammen med Alexander Seiersen, Greve 
 Morten Bitz Vinder af SEN C HD Solrød Strand sammen med Ole Kristensen 
 Ole Kristensen Vinder af SEN C HD Solrød Strand sammen med Morten Bitz 
 Ole Kristensen Nr. 3 i SEN B MD Solrød Strand sammen med Line Juul Hansen, KBK Kbh. 
 Sarah Frederikke Vishart Vinder af SEN A DS Solrød Strand 
 Thomas Dew-Hattens Nr. 2 i SEN M HD Lillerød sammen med Steve Olesen, Værløse 

U09

02-12-2016 Athene Lyduch Thornild Nr. 2 i U09 D MD BADSJ sammen med Noah Hansen 
 Athene Lyduch Thornild Nr. 2 i U09 D DD BADSJ sammen med Natasja Pilvad, Snekkersten 
 Noah Hansen Nr. 3 i U09 D HS BADSJ 
 Noah Hansen Vinder af U09 D HD BADSJ sammen med Villads Vad Brandt, Lillerød 
 Noah Hansen Nr. 2 i U09 D MD BADSJ sammen med Athene Lyduch Thornild 
26-11-2016 Gustav Schøler Pedersen Nr. 2 i U09 D HD Midt- og Vestsjælland sammen med Sylvester Svanekiær 
 Gustav Schøler Pedersen Nr. 2 i U09 D HS Midt- og Vestsjælland 
 Lærke Ø Pedersen Vinder af U09 D DD Midt- og Vestsjælland sammen med Victoria Francker 
 Sylvester Svanekiær Nr. 2 i U09 D HD Midt- og Vestsjælland sammen med Gustav Schøler Pedersen 
 Victoria Francker Vinder af U09 D DS Midt- og Vestsjælland 
 Victoria Francker Vinder af U09 D DD Midt- og Vestsjælland sammen med Lærke Ø Pedersen 
12-11-2016 Lærke Ø Pedersen Nr. 2 i U09 D DS Lyngby 

U11

02-12-2016 Alexander Haustveit Vinder af U11 D HS BADSJ 
 Julie Lippert Vinder af U11 C DD BADSJ sammen med Nanna Olsen Siegemund 
 Julie Lippert Vinder af U11 D DS BADSJ 
 Maria Højlund Tommerup Vinder af U11 A MD BADSJ sammen med William Bøgebjerg 
 Maria Højlund Tommerup Vinder af U11 A DS BADSJ 
 Nanna Olsen Siegemund Vinder af U11 C DS BADSJ 
 Nanna Olsen Siegemund Vinder af U11 C DD BADSJ sammen med Julie Lippert 
 William Bøgebjerg Vinder af U11 A MD BADSJ sammen med Maria Højlund Tommerup 
 William Bøgebjerg Vinder af U11 A HD BADSJ sammen med Patrick Eilsborg, Herlev/Hjorten 
 William Bøgebjerg Vinder af U11 A HS BADSJ 
26-11-2016 Athene Lyduch Thornild Nr. 2 i U11 C DD Midt- og Vestsjælland sammen med Leah Ruepp Henningsen 
 Leah Ruepp Henningsen Nr. 2 i U11 C DD Midt- og Vestsjælland sammen med Athene Lyduch Thornild 
 Mads Olsen Siegemund Vinder af U11 C HD Midt- og Vestsjælland sammen med Bertram Steen Trolle, Fredensborg 
 Mads Olsen Siegemund Nr. 2 i U11 C HS Midt- og Vestsjælland 
 Nanna Olsen Siegemund Vinder af U11 C DS Midt- og Vestsjælland 
12-11-2016 Jonas Kirschner Vinder af U11 B HD Lyngby sammen med Vitus Molander Kragh, Farum 
 Noah Hansen Nr. 2 i U11 B HS Midt- og Vestsjælland 

U13

02-12-2016 Alberte Lanther Nr. 2 i U13 A MD BADSJ sammen med Tobias Olsen, Badminton Roskilde 
 Jonathan Melgaard Vinder af U13 E HD BADSJ sammen med Lukas Rathsach Lang, Hillerød 
 Jonathan Melgaard Nr. 2 i U13 E MD BADSJ sammen med Kathrine Vang Rasmussen 
 Jonathan Melgaard Nr. 2 i U13 E HS BADSJ 
 Kathrine Vang Rasmussen Nr. 2 i U13 E MD BADSJ sammen med Jonathan Melgaard 
 Kathrine Vang Rasmussen Nr. 3 i U13 E DS BADSJ 
 Kathrine Vang Rasmussen Vinder af U13 E DD BADSJ sammen med Amanda Abildgaard, Badminton Roskilde 
 Mathilde Hansen Nr. 3 i U13 M MD BADSJ sammen med Caspar Møldum Hansen, Gørlev 
 Mathilde Hansen Nr. 2 i U13 M DD BADSJ sammen med Molly Oline Due Sidelmann, Værløse 
 Sebastian Mikkelsen Nr. 2 i U13 M HS BADSJ 
26-11-2016 Cecilie Laurberg Olesen Vinder af U13 D DD Midt- og Vestsjælland sammen med karoline Schøler Pedersen 
 Daniel Ravn Nr. 3 i U13 M HS Holte 
 Jonathan Melgaard Nr. 3 i U13 E HD Solrød Strand sammen med Lukas Rathsach Lang, Hillerød 
 karoline Schøler Pedersen Vinder af U13 D DD Midt- og Vestsjælland sammen med Cecilie Laurberg Olesen 
 Kathrine Vang Rasmussen Nr. 2 i U13 E DD Solrød Strand sammen med Amanda Abildgaard, Badminton Roskilde 
 Marco Lundgaard Morell Nr. 2 i U13 D HS Midt- og Vestsjælland 
 Sebastian Mikkelsen Nr. 3 i U13 M HS Holte 
12-11-2016 Alberte Lanther Nr. 2 i U13 A MD Hillerød sammen med William Hvid Nielsen, Lyngby 
 Alberte Lanther Nr. 2 i U13 A DD Hillerød sammen med Karen Marie Juel Andersen, Køge 
 Jonathan Melgaard Nr. 3 i U13 E HD Kolding BK sammen med Lukas Rathsach Lang, Hillerød 
 Mathilde Boel-Kjær Vinder af U13 M DS Hillerød 
 Mathilde Boel-Kjær Nr. 2 i U13 M DD Hillerød sammen med Naja Abildgaard, Badminton Roskilde 
 Sebastian Mikkelsen Nr. 3 i U13 M MD Hillerød sammen med Malou Pedersen, Hillerød 
 Sebastian Mikkelsen Nr. 3 i U13 M HD Hillerød sammen med Tobias Hartwich, Herlev/Hjorten 
05-11-2016 Alberte Lanther Nr. 2 i U13 A MD Slagelse sammen med Tobias Olsen, Badminton Roskilde 
 Emil Frydenreich Vinder af U13 M MD Slagelse sammen med Freja Lykke Heidemann  
 Emil Frydenreich Nr. 2 i U13 M HD Slagelse sammen med Caspar Møldum Hansen, Gørlev 
 Emil Frydenreich Vinder af U13 M HS Slagelse 
 Freja Lykke Heidemann  Vinder af U13 M DS Slagelse 
 Freja Lykke Heidemann  Vinder af U13 M MD Slagelse sammen med Emil Frydenreich 
 Freja Lykke Heidemann  Vinder af U13 M DD Slagelse sammen med Molly Oline Due Sidelmann, Værløse 
 Mathilde Hansen Nr. 3 i U13 M DS Slagelse 
 Sebastian Mikkelsen Vinder af U13 M HD Slagelse sammen med William Præst Varming, Lillerød 
 Sebastian Mikkelsen Nr. 2 i U13 M HS Slagelse 

U15

02-12-2016 Carina Hartvig Nielsen Nr. 2 i U15 E DS BADSJ 
 Carina Hartvig Nielsen Nr. 2 i U15 E DD BADSJ sammen med Caroline Terreni, Værløse 
 Marcus Kruse Pedersen Nr. 2 i U15 E HS BADSJ 
 Martin Højlund Tommerup Nr. 3 i U15 M MD BADSJ sammen med Signe Ravn 
 Sarah Blæsbjerg Nr. 2 i U15 M MD BADSJ sammen med Mikkel Frantzen, Værløse 
 Signe Ravn Nr. 3 i U15 M MD BADSJ sammen med Martin Højlund Tommerup 
 Tobias Tomas Kudsk Nr. 2 i U15 E MD BADSJ sammen med Frederikke Nielsen, Lillerød 
26-11-2016 Caroline Bitz Nr. 2 i U15 A DD Hillerød sammen med Natalie Sprunk-Jansen, Holte 
 Caroline Bitz Vinder af U15 A DS Hillerød 
 Sarah Blæsbjerg Nr. 3 i U15 M MD Værløse sammen med Mikkel Frantzen, Værløse 
 Signe Ravn Nr. 3 i U15 M DS Værløse 
 Signe Ravn Nr. 3 i U15 M MD Værløse sammen med Jonathan Hertz, Skovshoved 
12-11-2016 Carina Hartvig Nielsen Nr. 3 i U15 E DD Esbjerg ESG sammen med Caroline Terreni, Værløse 
 Caroline Bitz Vinder af U15 A MD Storkøbenhavn sammen med Alexandar Prip Hansen, Værløse 
 Caroline Bitz Vinder af U15 A DS Storkøbenhavn 
 Caroline Bitz Vinder af U15 A DD Storkøbenhavn sammen med Natalie Sprunk-Jansen, Holte 
 Sarah Blæsbjerg Nr. 3 i U15 M DS Skovshoved 
 Sarah Blæsbjerg Vinder af U15 M DD Skovshoved sammen med Signe Ravn 
 Signe Ravn Nr. 2 i U15 M MD Skovshoved sammen med Jonathan Hertz, Skovshoved 
 Signe Ravn Vinder af U15 M DD Skovshoved sammen med Sarah Blæsbjerg 
 Tobias Tomas Kudsk Nr. 2 i U15 M HD Skovshoved sammen med Tobias Stegman Rønbøg, Skælskør 
05-11-2016 Caroline Bitz Vinder af U15 A DS Albertslund 
 Caroline Bitz Vinder af U15 A DD Albertslund sammen med Natalie Sprunk-Jansen, Holte 
 Martin Højlund Tommerup Nr. 3 i U15 M HD Badminton Roskilde sammen med Oskar Tømming Larsen, KBK Kbh. 
 Sarah Blæsbjerg Vinder af U15 M DD Badminton Roskilde sammen med Signe Ravn 
 Signe Ravn Nr. 3 i U15 M DS Badminton Roskilde 
 Signe Ravn Vinder af U15 M DD Badminton Roskilde sammen med Sarah Blæsbjerg 
 Signe Ravn Vinder af U15 M MD Badminton Roskilde sammen med Tobias Tomas Kudsk 
 Tobias Tomas Kudsk Nr. 2 i U15 M HS Badminton Roskilde 
 Tobias Tomas Kudsk Vinder af U15 M HD Badminton Roskilde sammen med Tobias Stegman Rønbøg, Skælskør 
 Tobias Tomas Kudsk Vinder af U15 M MD Badminton Roskilde sammen med Signe Ravn 

U17

02-12-2016 Emilie Melgaard Vinder af U17 E DD BADSJ sammen med Sarah Frederikke Vishart 
 Emilie Melgaard Nr. 2 i U17 E DS BADSJ 
 Oscar Sunekær Bertelsen Nr. 2 i U17 E HS BADSJ 
 Sarah Frederikke Vishart Vinder af U17 E DD BADSJ sammen med Emilie Melgaard 
 Sarah Frederikke Vishart Vinder af U17 E DS BADSJ 
26-11-2016 Amalie Cecilie Kudsk Nr. 3 i U17 E DD Greve sammen med Frederikke Lund 
 Frederikke Lund Nr. 3 i U17 E DD Greve sammen med Amalie Cecilie Kudsk 
12-11-2016 Amalie Cecilie Kudsk Nr. 2 i U17 E DD abc Aalborg sammen med Frederikke Lund 
 Frederikke Lund Vinder af U17 E DS abc Aalborg 
 Frederikke Lund Nr. 2 i U17 E DD abc Aalborg sammen med Amalie Cecilie Kudsk 
 Oscar Sunekær Bertelsen Nr. 3 i U17 E HS abc Aalborg 
 Oscar Sunekær Bertelsen Nr. 3 i U17 E HD abc Aalborg sammen med Magnus Klinggaard Andersen, Kolding BK 
 Silas Knudsen Nr. 2 i U17 E MD abc Aalborg sammen med Natasja P. Anthonisen, abc Aalborg 

U19

02-12-2016 Cathrine Rosengren Vinder af U19 E DS BADSJ 
 Cathrine Rosengren Vinder af U19 E DD BADSJ sammen med Line Broen Magersholt, Lillerød 

U17/U19

02-12-2016 Mie Petersen Vinder af U17/U19 A DD BADSJ sammen med Rikke Blume, Badminton Roskilde 
26-11-2016 Mie Petersen Vinder af U17/U19 A DD Farum sammen med Rikke Blume, Badminton Roskilde 
 Nikoline Hansen Nr. 3 i U17/U19 A MD Farum sammen med Sean Noone (Udl.), Holbæk 
12-11-2016 Mie Petersen Vinder af U17/U19 A DS Næstved 
 Oliver Koch Nr. 3 i U17/U19 M MD Næstved sammen med Josephine Holst-Christensen, Lyngby 
05-11-2016 Mie Petersen Nr. 2 i U17/U19 A DD Hillerød sammen med Rikke Blume, Badminton Roskilde 
Cookies
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | GymnastikPortalen.dk | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | RullePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Bueskydning.com | DanskatePortalen.dk | Folkedanseren.dk

ClubPeople.com | Intersite.dk | eLokal.dk | Foreningsweb.dk | SportPeople.dk | iAlbertslund.dk

Annoncelinks: Allskin.dk
Delete item?