Solrød Strand Badmintonklub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 23-02-2017 - 25-03-2017

SEN

03-03-2017 Magnus Christensen (udl.) Nr. 3 i SEN A HD Odense OBK sammen med Vegard Rikheim (udl.) 
 Mathias Bang Knudsen Nr. 3 i SEN M HD Odense OBK sammen med Thomas Dew-Hattens 
 Thomas Dew-Hattens Nr. 3 i SEN M HD Odense OBK sammen med Mathias Bang Knudsen 
 Vegard Rikheim (udl.) Nr. 3 i SEN A HD Odense OBK sammen med Magnus Christensen (udl.) 
22-02-2017 Mia Blichfeldt Nr. 3 i SEN E DS Badminton Europe 
 Rasmus Fladberg Nr. 2 i SEN E HD Badminton Europe 

U11

18-03-2017 Jonas Kirschner Nr. 3 i U11 B HS Herlev/Hjorten 
 Julie Lippert Vinder af U11 C DS Herlev/Hjorten 
04-03-2017 Athene Lyduch Thornild Vinder af U11 B DD Taastrup Elite sammen med Emily Achner Brøsch 
 Emily Achner Brøsch Vinder af U11 B DS Taastrup Elite 
 Emily Achner Brøsch Vinder af U11 B DD Taastrup Elite sammen med Athene Lyduch Thornild 

U13

04-03-2017 Daniel Ravn Nr. 3 i U13 M HS Taastrup Elite 
 Jonathan Melgaard Nr. 3 i U13 E HD Skovshoved sammen med Lukas Rathsach Lang, Hillerød 
 Kathrine Vang Rasmussen Nr. 2 i U13 E DD Skovshoved sammen med Amanda Abildgaard, Badminton Roskilde 
 Oscar Vester Vinder af U13 B MD Ishøj SB 50 sammen med Johanna Kopprasch Sørensen, Greve 

U15

04-03-2017 Carina Hartvig Nielsen Nr. 3 i U15 E DD Hillerød sammen med Caroline Terreni, Værløse 
 Nanna Blichfeldt Nr. 3 i U15 E DD Hillerød sammen med Anna Siess Ryberg, Greve 

U17

04-03-2017 Amalie Cecilie Kudsk Nr. 2 i U17 E DD Randers BK sammen med Frederikke Lund 
 Amalie Cecilie Kudsk Nr. 3 i U17 E DS Randers BK 
 Frederikke Lund Nr. 2 i U17 E DD Randers BK sammen med Amalie Cecilie Kudsk 
 Oscar Sunekær Bertelsen Vinder af U17 E HD Randers BK sammen med Magnus Klinggaard Andersen, Kolding BK 
 Sarah Frederikke Vishart Nr. 2 i U17 E DS Randers BK 
 Silas Knudsen Nr. 3 i U17 E MD Randers BK sammen med Filippa Thyberg, Højbjerg 

U17/U19

18-03-2017 Josephine Engelbæk Vinder af U17/U19 M MD Herlev/Hjorten sammen med Oliver Koch 
 Oliver Koch Vinder af U17/U19 M MD Herlev/Hjorten sammen med Josephine Engelbæk 
 Oliver Koch Vinder af U17/U19 M HD Herlev/Hjorten sammen med Jacob Christian Hede Dahlgaard, KBK Kbh. 
04-03-2017 William Jancey Vinder af U17/U19 B HS Storkøbenhavn 
Cookies
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | GymnastikPortalen.dk | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | RullePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Bueskydning.com | DanskatePortalen.dk | Folkedanseren.dk

ClubPeople.com | Intersite.dk | eLokal.dk | Foreningsweb.dk | SportPeople.dk | iAlbertslund.dk

Annoncelinks: Allskin.dk
Delete item?