Solrød Strand Badmintonklub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 13-11-2017 - 13-12-2017

SEN

25-11-2017 Amanda Madsen Nr. 2 i SEN M DD Lillerød sammen med Line Fleischer 
 Andreas Fleischer Nr. 3 i SEN M HD Lillerød sammen med Mathias Bang Knudsen 
 Elisa Melgaard Vinder af SEN M DD Lillerød sammen med Sofie Nielsen, Lillerød 
 Elisa Melgaard Nr. 3 i SEN M MD Lillerød sammen med Emil Lauritzen, Ikast 
 Emilie Melgaard Nr. 3 i SEN M DD Lillerød sammen med Sarah Frederikke Vishart 
 Line Fleischer Vinder af SEN M MD Lillerød sammen med Thomas Dew-Hattens 
 Line Fleischer Nr. 2 i SEN M DD Lillerød sammen med Amanda Madsen 
 Mathias Bang Knudsen Nr. 3 i SEN M HD Lillerød sammen med Andreas Fleischer 
 Sarah Frederikke Vishart Nr. 3 i SEN M DD Lillerød sammen med Emilie Melgaard 
 Sarah Frederikke Vishart Vinder af SEN M DS Lillerød 
 Thomas Dew-Hattens Vinder af SEN M MD Lillerød sammen med Line Fleischer 
21-11-2017 Mia Blichfeldt Nr. 2 i SEN E DS Badminton Europe 

U09

01-12-2017 Leah Ruepp Henningsen Vinder af U09 D DS BADSJ 
 Leah Ruepp Henningsen Vinder af U09 D DD BADSJ sammen med Victoria Francker 
 Victoria Francker Nr. 2 i U09 D DS BADSJ 
 Victoria Francker Vinder af U09 D DD BADSJ sammen med Leah Ruepp Henningsen 
 Victoria Francker Nr. 2 i U09 D MD BADSJ sammen med Christopher Mads Kunckel, Holte 

U11

01-12-2017 Alexander Haustveit Vinder af U11 B MD BADSJ sammen med Lærke Ø Pedersen 
 Alexander Louis Dupont Vinder af U11 A HD BADSJ sammen med Noah Hansen 
 Alexander Louis Dupont Nr. 3 i U11 A HS BADSJ 
 Jonas Kirschner Nr. 2 i U11 A MD BADSJ sammen med Nanna Olsen Siegemund 
 Jonas Kirschner Nr. 2 i U11 A HD BADSJ sammen med Mads Olsen Siegemund 
 Lærke Ø Pedersen Vinder af U11 B MD BADSJ sammen med Alexander Haustveit 
 Lærke Ø Pedersen Vinder af U11 B DD BADSJ sammen med Filippa Lykke Nielsen, Greve 
 Lærke Ø Pedersen Nr. 3 i U11 B DS BADSJ 
 Mads Olsen Siegemund Nr. 2 i U11 A HD BADSJ sammen med Jonas Kirschner 
 Nanna Olsen Siegemund Nr. 2 i U11 A DD BADSJ sammen med Victoria Haurholm-Rasmussen, Badminton Roskilde 
 Nanna Olsen Siegemund Nr. 3 i U11 A DS BADSJ 
 Nanna Olsen Siegemund Nr. 2 i U11 A MD BADSJ sammen med Jonas Kirschner 
 Noah Hansen Vinder af U11 A HD BADSJ sammen med Alexander Louis Dupont 
 Noah Hansen Nr. 3 i U11 A HS BADSJ 
25-11-2017 Alexander Haustveit Nr. 2 i U11 B MD Kirke Hyllinge sammen med Leah Ruepp Henningsen 
 Alexander Louis Dupont Vinder af U11 A HD Kirke Hyllinge sammen med Jonas Kirschner 
 Alexander Louis Dupont Vinder af U11 A HS Kirke Hyllinge 
 Jonas Kirschner Vinder af U11 A MD Kirke Hyllinge sammen med Emma Dalsgaard, Slagelse 
 Jonas Kirschner Vinder af U11 A HD Kirke Hyllinge sammen med Alexander Louis Dupont 
 Jonas Kirschner Nr. 2 i U11 A HS Kirke Hyllinge 
 Leah Ruepp Henningsen Nr. 2 i U11 B MD Kirke Hyllinge sammen med Alexander Haustveit 
 Victoria Francker Nr. 3 i U11 B DS Kirke Hyllinge 

U13

01-12-2017 Alberte Lanther Nr. 3 i U13 M DS BADSJ 
 Anna Bechmann Vinder af U13 C DD BADSJ sammen med Cecilie Lynggaard, Snekkersten 
 Isabella Milton Nr. 2 i U13 E DD BADSJ sammen med Anne Marie Colstrup, Lillerød 
 Jonathan Melgaard Vinder af U13 E HD BADSJ sammen med Alexander Ringbæk, Hillerød 
 Maria Højlund Tommerup Nr. 2 i U13 E MD BADSJ sammen med William Bøgebjerg 
 Maria Højlund Tommerup Vinder af U13 E DD BADSJ sammen med Norah Jeppesen, Værløse 
 Oscar Vester Nr. 2 i U13 A HD BADSJ sammen med Rasmus Vittov Schønemann, Badminton Roskilde 
 Philip Sørensen Nr. 3 i U13 B HS BADSJ 
 William Bøgebjerg Nr. 2 i U13 E HD BADSJ sammen med Jonathan Belisario, Greve 
 William Bøgebjerg Nr. 2 i U13 E MD BADSJ sammen med Maria Højlund Tommerup 
 William Bøgebjerg Vinder af U13 E HS BADSJ 
25-11-2017 Jonathan Melgaard Nr. 3 i U13 E MD Solrød Strand sammen med Sarah Skriver, abc Aalborg 
 Jonathan Melgaard Nr. 2 i U13 E HD Solrød Strand sammen med Mike Vestergaard, Højbjerg 
 Maja Pedersen Nr. 3 i U13 E DD Solrød Strand sammen med Maja Tot Harboe, Lyngby 
 Maria Højlund Tommerup Nr. 2 i U13 E DD Solrød Strand sammen med Sofie Røjkjær Kjøbsted, Brønderslev 
 Maria Højlund Tommerup Vinder af U13 E MD Solrød Strand sammen med William Bøgebjerg 
 Nanna Olsen Siegemund Nr. 2 i U13 A DD Holte sammen med Victoria Haurholm-Rasmussen, Badminton Roskilde 
 Oscar Vester Nr. 2 i U13 A HD Holte sammen med Rasmus Vittov Schønemann, Badminton Roskilde 
 William Bøgebjerg Vinder af U13 E HD Solrød Strand sammen med William Adrian Abildtrup, Gentofte 
 William Bøgebjerg Vinder af U13 E MD Solrød Strand sammen med Maria Højlund Tommerup 

U15

01-12-2017 Emil Lund Nr. 3 i U15 M HD BADSJ sammen med Philip Klinke, Greve 
 Freja Lykke Heidemann  Nr. 3 i U15 M MD BADSJ sammen med Philip Klinke, Greve 
 Jonas Tomas Kudsk Vinder af U15 E HD BADSJ sammen med Alexander Pedersen, Lillerød 
 Jonas Tomas Kudsk Nr. 2 i U15 E MD BADSJ sammen med Anne Madsen, Badminton Roskilde 
 Kathrine Vang Rasmussen Nr. 2 i U15 E DD BADSJ sammen med Amanda Abildgaard, Badminton Roskilde 
 Martin Højlund Tommerup Nr. 3 i U15 M HD BADSJ sammen med Malthe Toftgaard, Værløse 
 Martin Højlund Tommerup Nr. 2 i U15 M MD BADSJ sammen med Selma Jeppesen, Værløse 
 Mathias Bech Nr. 2 i U15 E HD BADSJ sammen med Tobias Tomas Kudsk 
 Tobias Tomas Kudsk Nr. 2 i U15 E HS BADSJ 
 Tobias Tomas Kudsk Vinder af U15 E MD BADSJ sammen med Cecilie Frost Andersen, Værløse 
 Tobias Tomas Kudsk Nr. 2 i U15 E HD BADSJ sammen med Mathias Bech 
25-11-2017 Jonas Tomas Kudsk Nr. 3 i U15 E HD Værløse sammen med Alexander Pedersen, Lillerød 
 Kathrine Vang Rasmussen Nr. 3 i U15 E DD Værløse sammen med Amanda Abildgaard, Badminton Roskilde 
 Martin Højlund Tommerup Vinder af U15 M HD Værløse sammen med Malthe Toftgaard, Værløse 
 Martin Højlund Tommerup Vinder af U15 M HS Værløse 

U17

01-12-2017 Carina Hartvig Nielsen Vinder af U17 E DD BADSJ sammen med Caroline Terreni, Værløse 
 Ida Marie Winther Vinder af U17 E DS BADSJ 
25-11-2017 Silas Knudsen Vinder af U17 E HD Greve sammen med Oliver Ørum-Petersen, Viby J. 

U19

01-12-2017 Cathrine Rosengren Vinder af U19 E MD BADSJ sammen med Daniel Belisario, Greve 

U17/U19

01-12-2017 Marcus Kruse Pedersen Vinder af U17/U19 M HS BADSJ 
 Sarah Blæsbjerg Nr. 2 i U17/U19 M MD BADSJ sammen med Otto Ingemann, Slagelse 
 Signe Ravn Nr. 2 i U17/U19 M DD BADSJ sammen med Amalie Baden, Værløse 
 Signe Ravn Nr. 3 i U17/U19 M MD BADSJ sammen med Tobias Stegman Rønbøg, Skælskør 
25-11-2017 Oliver Koch Nr. 2 i U17/U19 M HD Amager ABC sammen med Felix Scheutz, KBK Kbh. 
 Signe Ravn Nr. 2 i U17/U19 M DS Amager ABC 
Cookies
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | GymnastikPortalen.dk | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | RullePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Bueskydning.com | DanskatePortalen.dk | Folkedanseren.dk

ClubPeople.com | Intersite.dk | eLokal.dk | Foreningsweb.dk | SportPeople.dk | iAlbertslund.dk

Annoncelinks: Allskin.dk
Delete item?