Randers Badminton Klub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 20-09-2017 - 20-10-2017

U13

14-10-2017 Anna Ingeborg Nørgaard Jensen Nr. 2 i U13 A MD Randers Real sammen med Markus Petersson 
 Anna Ingeborg Nørgaard Jensen Vinder af U13 A DD Randers Real sammen med Mette Callesen Kragh, Thorsager Rønde 
 Anna Ingeborg Nørgaard Jensen Nr. 2 i U13 A DS Randers Real 
 Frederik K. F. Christensen Vinder af U13 M HD Randers Real sammen med Simon Bloch Østergaard, Højbjerg 
 Frederik K. F. Christensen Vinder af U13 M MD Randers Real sammen med Klara Birkedal, Højbjerg 
 Markus Petersson Nr. 2 i U13 A MD Randers Real sammen med Anna Ingeborg Nørgaard Jensen 
07-10-2017 Markus Petersson Vinder af U13 A MD Søften sammen med Karoline Steen Holmboe, Hinnerup 
 Phillip Holm Vinder af U13 B HS Søften 
30-09-2017 Frederik K. F. Christensen Nr. 2 i U13 M HD Brønderslev sammen med Thais Uggerly, abc Aalborg 
 Frederik K. F. Christensen Nr. 3 i U13 M HS Brønderslev 
 Markus Petersson Vinder af U13 B HS Auning 
 Markus Petersson Vinder af U13 B HD Auning sammen med Phillip Holm 
 Markus Petersson Vinder af U13 B MD Auning sammen med Karoline Steen Holmboe, Hinnerup 
 Phillip Holm Nr. 2 i U13 B HS Auning 
 Phillip Holm Vinder af U13 B HD Auning sammen med Markus Petersson 
23-09-2017 Frederik K. F. Christensen Nr. 2 i U13 M MD Randers BK sammen med Klara Birkedal, Højbjerg 
 Markus Petersson Vinder af U13 B MD Rønde Efterskole sammen med Karoline Steen Holmboe, Hinnerup 
 Markus Petersson Vinder af U13 B HS Rønde Efterskole 
 Nikolaj Baarup Nielsen Nr. 2 i U13 A HD Randers BK sammen med Victor Melgaard, abc Aalborg 

U15

14-10-2017 Simon Berg Mikkelsen Nr. 2 i U15 A MD Randers Real sammen med Rakel Højriis, Silkeborg BK 
 Simon Berg Mikkelsen Nr. 3 i U15 A HS Randers Real 
30-09-2017 Anders Hvid Frederiksen Nr. 2 i U15 B HD Rosendal sammen med Nikolaj Baarup Nielsen 
 Nikolaj Baarup Nielsen Nr. 2 i U15 B HD Rosendal sammen med Anders Hvid Frederiksen 
 Rasmus Berg Cramer Nr. 2 i U15 A HD Rosendal sammen med Simon Berg Mikkelsen 
 Rasmus Berg Cramer Vinder af U15 A MD Rosendal sammen med Joyce Andersen, Vorup FB 
 Simon Berg Mikkelsen Vinder af U15 A HS Rosendal 
 Simon Berg Mikkelsen Nr. 2 i U15 A HD Rosendal sammen med Rasmus Berg Cramer 
23-09-2017 Rasmus Berg Cramer Nr. 2 i U15 A MD Rønde Efterskole sammen med Joyce Andersen, Vorup FB 
 Rasmus Berg Cramer Vinder af U15 A HD Rønde Efterskole sammen med Simon Berg Mikkelsen 
 Simon Berg Mikkelsen Vinder af U15 A HD Rønde Efterskole sammen med Rasmus Berg Cramer 
 Simon Berg Mikkelsen Vinder af U15 A HS Rønde Efterskole 

U17/U19

14-10-2017 Jacob Hoberg Nr. 3 i U17/U19 A HS Randers Real 
 Jacob Hoberg Vinder af U17/U19 A HD Randers Real sammen med Jonas Mikkelsen 
 Jonas B. Jørgensen Nr. 3 i U17/U19 M HD Randers Real sammen med Tobias Overvad Bachmann, Ikast 
 Jonas B. Jørgensen Nr. 3 i U17/U19 M HS Randers Real 
 Jonas B. Jørgensen Nr. 3 i U17/U19 M MD Randers Real sammen med Trine Jessen, Randers BK 
 Jonas Mikkelsen Vinder af U17/U19 A HD Randers Real sammen med Jacob Hoberg 
 Josephine Stuhr Risager Nr. 3 i U17/U19 M DS Randers Real 
 Katrine Rousing Vinder af U17/U19 M DD Randers Real sammen med Maria Møller, Kolding BK 
30-09-2017 Josephine Stuhr Risager Nr. 3 i U17/U19 M DD Grindsted BK sammen med Josephine Ø. Lund, Højbjerg 
 Katrine Rousing Nr. 3 i U17/U19 M MD Grindsted BK sammen med Malthe Mølbjerg Nielsen, Aalborg Triton 
Cookies
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | GymnastikPortalen.dk | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | RullePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Bueskydning.com | DanskatePortalen.dk | Folkedanseren.dk

ClubPeople.com | Intersite.dk | eLokal.dk | Foreningsweb.dk | SportPeople.dk | iAlbertslund.dk

Annoncelinks: Allskin.dk
Delete item?