Randers Badminton Klub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 16-09-2018 - 16-10-2018

U11

13-10-2018 Mille Riis Haferbier Sørensen  Vinder af U11 B DS Randers BK 
 Nikoline Johansen Vinder af U11 B DD Randers BK sammen med Mathilde Rasmussen, Aarhus AB 
15-09-2018 Emil Berg Cramer Vinder af U11 C HS Herning 
 Emil Berg Cramer Vinder af U11 C HD Herning sammen med Jakob Morell Holst Knudsen, Aarhus AB 

U13

29-09-2018 Emil Berg Cramer Vinder af U13 B HD Rosendal sammen med Laurits Bonde Sørensen, Hadsund 
 Emil Berg Cramer Vinder af U13 C MD Rosendal sammen med Nikoline Johansen 
 Mille Riis Haferbier Sørensen  Vinder af U13 C DD Rosendal sammen med Sophia Mølgaard Falkenberg 
 Mille Riis Haferbier Sørensen  Nr. 2 i U13 C DS Rosendal 
 Nikoline Johansen Vinder af U13 C MD Rosendal sammen med Emil Berg Cramer 
 Simon Nygaard-Hesselberg Vinder af U13 D HD Auning sammen med Villads Kusk Eriksen 
 Sophia Mølgaard Falkenberg Vinder af U13 C DD Rosendal sammen med Mille Riis Haferbier Sørensen  
 Villads Kusk Eriksen Nr. 2 i U13 D HS Auning 
 Villads Kusk Eriksen Vinder af U13 D HD Auning sammen med Simon Nygaard-Hesselberg 

U15

13-10-2018 Elias H. Enemark Nr. 3 i U15 A HS Randers BK 
 Phillip Holm Nr. 2 i U15 A MD Randers BK sammen med Mette Callesen Kragh, Thorsager Rønde 
 Rasmus Berg Cramer Vinder af U15 M HD Randers BK sammen med Simon Berg Mikkelsen 
 Simon Berg Mikkelsen Vinder af U15 M HD Randers BK sammen med Rasmus Berg Cramer 
 Simon Berg Mikkelsen Nr. 3 i U15 M MD Randers BK sammen med Emma Thomsen, Hørning IF 
 Simon Berg Mikkelsen Vinder af U15 M HS Randers BK 
06-10-2018 Mads Tovgaard Nr. 3 i U15 B HS Tst, Tilst 
29-09-2018 Rasmus Berg Cramer Nr. 3 i U15 M HD Grindsted BK sammen med Simon Berg Mikkelsen 
 Simon Berg Mikkelsen Nr. 3 i U15 M HD Grindsted BK sammen med Rasmus Berg Cramer 
 Simon Berg Mikkelsen Vinder af U15 M HS Grindsted BK 
22-09-2018 Elias H. Enemark Nr. 2 i U15 A HD Rønde Efterskole sammen med Nikolaj Baarup Nielsen 
 Elias H. Enemark Nr. 2 i U15 A HS Rønde Efterskole 
 Nikolaj Baarup Nielsen Nr. 2 i U15 A HD Rønde Efterskole sammen med Elias H. Enemark 
 Rasmus Berg Cramer Nr. 3 i U15 M HD Rønde Efterskole sammen med Simon Berg Mikkelsen 
 Simon Berg Mikkelsen Nr. 2 i U15 M HS Rønde Efterskole 
 Simon Berg Mikkelsen Nr. 3 i U15 M HD Rønde Efterskole sammen med Rasmus Berg Cramer 
15-09-2018 Markus Petersson Nr. 3 i U15 A HD Herning sammen med Daniel Domdal, Herning 

U17/U19

13-10-2018 Anders Overgaard Schneider Nr. 3 i U17/U19 M HD Randers BK sammen med Lau Holst, Aars 
 Tobias Sehested Jagd Nr. 2 i U17/U19 A HD Randers BK sammen med Marcus Dåbeck, Brædstrup 
06-10-2018 Anders Hvid Frederiksen Nr. 3 i U17/U19 B HS Tst, Tilst 
 Nicolaj Thaagaard Vinder af U17/U19 A HD Tst, Tilst sammen med Jesper Møller Busk, Viby J. 
 Victor W Andersen Vinder af U17/U19 A MD Tst, Tilst sammen med Emma Sofie Frewert Andresen, Viby J. 
22-09-2018 Nicolaj Thaagaard Vinder af U17/U19 A HD Rønde Efterskole sammen med Jesper Møller Busk, Viby J. 
 Nicolaj Thaagaard Vinder af U17/U19 A MD Rønde Efterskole sammen med Mathilde Larsen, Skagen 
 Victor W Andersen Nr. 3 i U17/U19 A HS Rønde Efterskole 
15-09-2018 Erik Damgaard Nr. 3 i U17/U19 A HS Herning 
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Folkedanseren.dk
ClubPeople.com | Intersite.dk | Foreningsweb.dk

Annoncelinks: Allskin.dk | ConCor - IT-konsulenter | LeoVegas SPORT

Delete item?