Fredericia Badminton Club - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 22-04-2018 - 22-05-2018

U11

19-05-2018 Elias Bjørn Ambye Vinder af U11 C HS DGI Badminton 

U13

10-05-2018 Clara Ege Schack Vinder af U13 B DD Rønde Efterskole sammen med Tilde Hoffman Haugbølle, Kirke Hyllinge 
29-04-2018 Michelle Berg Vinder af U13 B DD Dybbøl sammen med Cecilie Uhlmann, Aabenraa 
20-04-2018 Michelle Berg Vinder af U13 B DS BADDAN 
 Michelle Berg Vinder af U13 B MD BADDAN sammen med Christian Vorting, KBK Kbh. 

U15

19-05-2018 Asger Nyeng Nr. 3 i U15 A HS DGI Badminton 
 Clara Ege Schack Vinder af U15 C MD DGI Badminton sammen med Rasmus Myrthu, Rødekro 
 Clara Ege Schack Nr. 2 i U15 C DS DGI Badminton 
 Clara Ege Schack Vinder af U15 C DD DGI Badminton sammen med Grace Koch 
 Freja Aaris Vinder af U15 A DD DGI Badminton sammen med Marie Hansen 
 Grace Koch Nr. 2 i U15 C MD DGI Badminton sammen med Mikkel Bøgebjerg 
 Grace Koch Vinder af U15 C DS DGI Badminton 
 Grace Koch Vinder af U15 C DD DGI Badminton sammen med Clara Ege Schack 
 Marie Hansen Vinder af U15 A DD DGI Badminton sammen med Freja Aaris 
 Mikkel Bøgebjerg Nr. 2 i U15 C MD DGI Badminton sammen med Grace Koch 
 Mikkel Bøgebjerg Vinder af U15 C HD DGI Badminton sammen med Rasmus Myrthu, Rødekro 
12-05-2018 Clara Ege Schack Nr. 2 i U15 C DD Blans Sundeved sammen med Jeanne Sørensen, Nustrup Ungdomsforening 
 Grace Koch Vinder af U15 C DD Blans Sundeved sammen med Victoria L. Birkelund, Brørup 
10-05-2018 Clara Ege Schack Vinder af U15 C DS Rønde Efterskole 
05-05-2018 Asger Nyeng Nr. 2 i U15 A HD Varde sammen med Esben Axø 
 Esben Axø Nr. 2 i U15 A HD Varde sammen med Asger Nyeng 
 Michelle Berg Vinder af U15 B DS Nr. Åby 
 Michelle Berg Vinder af U15 B DD Nr. Åby sammen med Laura Bangshåb, Vissenbjerg 
29-04-2018 Andreas Bøgebjerg Vinder af U15 B HS Dybbøl 
 Andreas Bøgebjerg Vinder af U15 B HD Dybbøl sammen med Niklas Dreier, Broager 
20-04-2018 Clara Ege Schack Nr. 2 i U15 C DD BADDAN sammen med Grace Koch 
 Grace Koch Nr. 3 i U15 C DS BADDAN 
 Grace Koch Nr. 2 i U15 C DD BADDAN sammen med Clara Ege Schack 

U17/U19

19-05-2018 Andreas Bøgebjerg Vinder af U17/U19 B MD DGI Badminton sammen med Freja Aaris 
 Andreas Bøgebjerg Nr. 2 i U17/U19 B HS DGI Badminton 
 benjamin lindvig hansen Vinder af U17/U19 A HS DGI Badminton 
 Freja Aaris Vinder af U17/U19 B MD DGI Badminton sammen med Andreas Bøgebjerg 
 Marie Louise Elvang-Gøransson Vinder af U17/U19 A MD DGI Badminton sammen med Kasper Jørgensen, Ulkebøl 
10-05-2018 benjamin lindvig hansen Nr. 3 i U17/U19 A HS Rønde Efterskole 
28-04-2018 benjamin lindvig hansen Vinder af U17/U19 A HS Nr. Lyndelse 
 Freja Aaris Vinder af U17/U19 B DD Nr. Lyndelse sammen med Marie Hansen 
 Marie Hansen Vinder af U17/U19 B DD Nr. Lyndelse sammen med Freja Aaris 
20-04-2018 Jennifer Su Nr. 3 i U17/U19 A MD BADDAN sammen med Matthias Agner Rasmussen 
 Matthias Agner Rasmussen Nr. 3 i U17/U19 A MD BADDAN sammen med Jennifer Su 
 Matthias Agner Rasmussen Nr. 3 i U17/U19 A HD BADDAN sammen med Simon Hjuler Jensen, Rønde Efterskole 
Cookies
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | GymnastikPortalen.dk | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | RullePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Bueskydning.com | DanskatePortalen.dk | Folkedanseren.dk

ClubPeople.com | Intersite.dk | eLokal.dk | Foreningsweb.dk | SportPeople.dk | iAlbertslund.dk

Annoncelinks: Allskin.dk
Delete item?