Badmintonklubben af 1937 (BC 37) - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 26-03-2019 - 25-04-2019

U09

29-03-2019 Simone Aoki Pihl Vinder af U09 D DD BADDAN sammen med Alva Jacobsen, Solrød Strand 
 Simone Aoki Pihl Vinder af U09 D DS BADDAN 
 Simone Aoki Pihl Vinder af U09 D MD BADDAN sammen med Andreas Grønning Frei, Svendborg 

U11

22-04-2019 Tore Martin Hedin Nr. 3 i U11 C HS Midt- og Vestsjælland 
13-04-2019 Nicklas Selzer-Plon Vinder af U11 D HD Storkøbenhavn sammen med Villads Andersen, Charlottenlund 
29-03-2019 Edith Riisager Nr. 3 i U11 D MD BADDAN sammen med Emil Brandsnes, KBK Kbh. 
 Nora Ramadani Vinder af U11 D MD BADDAN sammen med Sebastian Vale Blomgren, Hvidovre 
 Nora Ramadani Vinder af U11 D DS BADDAN 
 Nora Ramadani Nr. 2 i U11 D DD BADDAN sammen med Nora Siiner 
 Nora Siiner Nr. 2 i U11 D DD BADDAN sammen med Nora Ramadani 

U13

22-04-2019 Mathias Bjerre Kristoffersen Vinder af U13 A HS Midt- og Vestsjælland 
18-04-2019 Daniel Spang Nr. 2 i U13 M HS Værløse 
 Daniel Spang Vinder af U13 M HD Værløse sammen med Emil Jeppesen, Solrød Strand 
15-04-2019 Daniel Spang Vinder af U13 M HS Thorsager Rønde 
 Daniel Spang Vinder af U13 M MD Thorsager Rønde sammen med Josefine Sprunk-Jansen, Lyngby 
13-04-2019 Niklas Krogull Nr. 3 i U13 D HS Storkøbenhavn 
07-04-2019 Mathias Bjerre Kristoffersen Nr. 2 i U13 B HS Virum 
29-03-2019 Bertram Hjarsø Nr. 3 i U13 C HD BADDAN sammen med Emil Karlsen 
 Emil Karlsen Nr. 3 i U13 C HD BADDAN sammen med Bertram Hjarsø 

U15

22-04-2019 Anna Holm Nr. 3 i U15 B MD Midt- og Vestsjælland sammen med Kristoffer Andersen 
 Kristoffer Andersen Nr. 2 i U15 B HS Midt- og Vestsjælland 
 Kristoffer Andersen Nr. 3 i U15 B MD Midt- og Vestsjælland sammen med Anna Holm 
29-03-2019 Eric Ørum Lauridsen Nr. 3 i U15 D MD BADDAN sammen med Josephine Schwartz 
 Josephine Schwartz Nr. 3 i U15 D MD BADDAN sammen med Eric Ørum Lauridsen 
 Josephine Schwartz Vinder af U15 D DD BADDAN sammen med Natasha Green 
 Magnus Schøtt Jensen Vinder af U15 C HD BADDAN sammen med Yann Troccon Phillipsen, Bække 
 Magnus Schøtt Jensen Vinder af U15 C HS BADDAN 
 Natasha Green Vinder af U15 D DD BADDAN sammen med Josephine Schwartz 

U17/U19

22-04-2019 Anton Abildstrøm Vinder af U17/U19 A MD Midt- og Vestsjælland sammen med Mathilde M Hart Hansen 
 Anton Abildstrøm Nr. 3 i U17/U19 A HS Midt- og Vestsjælland 
 Mathilde M Hart Hansen Vinder af U17/U19 A MD Midt- og Vestsjælland sammen med Anton Abildstrøm 
29-03-2019 Elliot Charrier Nr. 2 i U17/U19 B HS BADDAN 
 Ida Karlsen Nr. 3 i U17/U19 B DD BADDAN sammen med Freja Würtz, Rønde Efterskole 
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Folkedanseren.dk
ClubPeople.com | Intersite.dk | Foreningsweb.dk

Annoncelinks: Allskin.dk | ConCor - IT-konsulenter | LeoVegas SPORT

Delete item?