Badminton Clubben af 1937 (BC 37) - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 19-11-2018 - 19-12-2018

U09

15-12-2018 Oscar Dinu Andersen Vinder af U09 D HS Dragør 
01-12-2018 Mikkel Røikjær Vinder af U09 D HD BADKBH sammen med Nicklas Selzer-Plon 
 Mikkel Røikjær Nr. 3 i U09 D HS BADKBH 
 Nicklas Selzer-Plon Vinder af U09 D HS BADKBH 
 Nicklas Selzer-Plon Vinder af U09 D HD BADKBH sammen med Mikkel Røikjær 

U11

01-12-2018 Simone Aoki Pihl Vinder af U11 D MD BADKBH sammen med Tore Martin Hedin 
 Simone Aoki Pihl Vinder af U11 D DS BADKBH 
 Tore Martin Hedin Vinder af U11 D MD BADKBH sammen med Simone Aoki Pihl 
 William Vile Thestrup Kühl  Nr. 3 i U11 D HS BADKBH 
24-11-2018 Tore Martin Hedin Vinder af U11 C MD Kirke Hyllinge sammen med Marguerite Langhoff, Måløv 
 Tore Martin Hedin Nr. 2 i U11 C HS Kirke Hyllinge 

U13

15-12-2018 Daniel Spang Vinder af U13 A HS Dragør 
 Daniel Spang Vinder af U13 A MD Dragør sammen med Cecilie Lustrup, Dragør 
 Mathias Bjerre Kristoffersen Nr. 3 i U13 B HS Dragør 
 Mathias Bjerre Kristoffersen Vinder af U13 B MD Dragør sammen med Marie-Louise Timmermann, Charlottenlund 
01-12-2018 Daniel Spang Vinder af U13 A HD BADKBH sammen med Peter Øland Rasmussen, Islands Brygge 
 Daniel Spang Vinder af U13 A HS BADKBH 
 Mathias Bjerre Kristoffersen Vinder af U13 B HS BADKBH 
 Mathias Bjerre Kristoffersen Vinder af U13 B HD BADKBH sammen med Rolf Riisager 
 Rolf Riisager Vinder af U13 B HD BADKBH sammen med Mathias Bjerre Kristoffersen 
24-11-2018 Daniel Spang Vinder af U13 A HS Nordsjælland 
 Daniel Spang Vinder af U13 A HD Nordsjælland sammen med Magnus Dyrstrøm, Slangerup 

U15

15-12-2018 Kristoffer Andersen Nr. 2 i U15 B HD Køge sammen med Tobias Hvid, Værløse 
01-12-2018 Anna Holm Nr. 2 i U15 C DS BADKBH 
 Noah Barslev Nr. 3 i U15 C HS BADKBH 
 Vigga Elise Kierkegaard Nr. 2 i U15 A DS BADKBH 

U17/U19

01-12-2018 Anton Abildstrøm Nr. 2 i U17/U19 A HD BADKBH sammen med Frederik Weibøl 
 Anton Abildstrøm Vinder af U17/U19 A MD BADKBH sammen med Mathilde M Hart Hansen 
 Daniel Schnedler Nr. 2 i U17/U19 B HD BADKBH sammen med Noah Tobiesen, Hvidovre HB2000 
 Frederik Weibøl Nr. 2 i U17/U19 A HD BADKBH sammen med Anton Abildstrøm 
 Mathilde M Hart Hansen Vinder af U17/U19 A MD BADKBH sammen med Anton Abildstrøm 
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Folkedanseren.dk
ClubPeople.com | Intersite.dk | Foreningsweb.dk

Annoncelinks: Allskin.dk | ConCor - IT-konsulenter | LeoVegas SPORT

Delete item?