Randers Badminton Klub af 2018 - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 20-04-2019 - 20-05-2019

U11

18-05-2019 Nikoline Johansen Vinder af U11 B DD Aars sammen med Sophia Mølgaard Falkenberg 
 Nikoline Johansen Nr. 2 i U11 B DS Aars 
 Sophia Mølgaard Falkenberg Vinder af U11 B DS Aars 
 Sophia Mølgaard Falkenberg Vinder af U11 B DD Aars sammen med Nikoline Johansen 
11-05-2019 Mille Riis Haferbier Sørensen  Vinder af U11 A DD Stilling sammen med Nikoline Mejer Nørgaard, Gug 
 Mille Riis Haferbier Sørensen  Vinder af U11 A DS Stilling 
04-05-2019 Alexander Lyneborg Jacobsen Nr. 2 i U11 B HD Varde sammen med Emil Berg Cramer 
 Alexander Lyneborg Jacobsen Nr. 3 i U11 B HS Varde 
 Emil Berg Cramer Nr. 2 i U11 B HS Varde 
 Emil Berg Cramer Nr. 2 i U11 B HD Varde sammen med Alexander Lyneborg Jacobsen 

U15

11-05-2019 Elias H. Enemark Nr. 2 i U15 A HD Stilling sammen med Markus Petersson 
 Markus Petersson Nr. 2 i U15 A HD Stilling sammen med Elias H. Enemark 
 Markus Petersson Vinder af U15 A MD Stilling sammen med Karoline Steen Holmboe, Hinnerup 
 Markus Petersson Nr. 3 i U15 A HS Stilling 
 Rasmus Berg Cramer Nr. 2 i U15 M MD Stilling sammen med Laura Laursen, Viby J. 
 Rasmus Berg Cramer Nr. 3 i U15 M HD Stilling sammen med Noah Muusmann, Dybbøl 
04-05-2019 Rasmus Berg Cramer Nr. 3 i U15 M MD Varde sammen med Laura Laursen, Viby J. 
 Rasmus Berg Cramer Nr. 3 i U15 M HD Varde sammen med Noah Muusmann, Dybbøl 
 Rasmus Berg Cramer Nr. 3 i U15 M HS Varde 
27-04-2019 Nikolaj Baarup Nielsen Nr. 2 i U15 A HD Skalborg SK sammen med Karl-Emil Broberg, Skagen 

U17/U19

18-05-2019 Anders Hvid Frederiksen Nr. 2 i U17/U19 A MD Aars sammen med Amalie Ellegaard, Thorsager Rønde 
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Folkedanseren.dk
ClubPeople.com | Intersite.dk | Foreningsweb.dk

Annoncelinks: Allskin.dk | ConCor - IT-konsulenter | LeoVegas SPORT

Delete item?